slogan7-al

14-15 Maj, Trajnim “Duke përmirësuar të kaluarën jemi gati të hyjmë në të ardhmen”

Titulli i aktivitetit: 14-15 Maj, Trajnim “Duke përmirësuar të kaluarën jemi gati të hyjmë në të ardhmen”
Data e zhvillimit: 14-15.05.2011
Vendi i organizimit: “ALDENT”, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Akademia  Implantare Italiane në bashkëpunim me “ALDENT”
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Prezantimi i të rejave në fushën implantare. Piezo-kirurgjia si “Gold Standart” në përgatitjen e vendit implantar dhe në rigjenerimin kockor. Strategjitë terapeutike në teknikën Mono-Bifazik
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5