slogan7-al

27 Maj, Konferenca “Sëmundjet e veshkave –Arritjet dhe sfidat për të ardhmen”

Titulli i aktivitetit: 27 Maj, Konferenca “Sëmundjet e veshkave –Arritjet dhe sfidat për të ardhmen”
Data e zhvillimit: 27.05.2011
Vendi i organizimit: Hotel “Sheraton”
Organizatori/ofruesi: Shoqata Kombëtare e Nefrologjisë
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë okulist, kardiolog, gjinekolog etj
Qëllimi i aktivitetit: Sensibilizimi i mjekëve specialist në rrethe mbi identifikimin e hershëm të pacientëve me SRK dhe aplikimin e metodave bashkëkohore në ngadalësimin e progresionit të sëmundjes.
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5