slogan7-al

27 Maj, Konferenca Kombëtare e Shoqatës Shqiptare të Infektivologjisë

Titulli i aktivitetit: 27 Maj, Konferenca Kombëtare e Shoqatës Shqiptare të Infektivologjisë, NE PROCES
Data e zhvillimit: 27.05.2011
Vendi i organizimit: Hotel Rogner
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Infektivologjisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë të sëmundjeve infektive, shëndetit publik, epidemiologë,mikrobiologë etj
Qëllimi i aktivitetit: Konferenca ka për qëllim t’u ofrojë pjesëmarrësve mundësinë për thellimin e njohurive me të dhënat e reja dhe të përditësuara për të përmirësuar punën e tyre në menaxhimin e pacientëve me sëmundje infektive.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5