slogan7-al

9 Qershor, Simpoziumi i parë mbi zhvillimin e arsimit mjekësor në Shqipëri

Titulli i aktivitetit: 9 Qershor, Simpoziumi i parë mbi zhvillimin e arsimit mjekësor në Shqipëri
Data e zhvillimit: 09.06.2011
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti i Tiranës
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë të specialiteteve të ndryshme
Qëllimi i aktivitetit: Njohja e pjesëmarrësve me zhvillimet dhe rekomandimet aktuale në lidhje me arsimin mjekësor dhe kryesisht për kurrikulat mjekësore universitare.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5