slogan7-al

10-11 Qershor, Trajnim “Shëndeti Publik dhe Diskromia Dentare, Dentistria Restaurative”

Titulli i aktivitetit: 10-11 Qershor, Trajnim “Shëndeti Publik dhe Diskromia Dentare, Dentistria Restaurative”
Data e zhvillimit: 10-11.06.2011
Vendi i organizimit: Rogner Hotel  Europapark
Organizatori/ofruesi: Instituti i Shëndetit Publik
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Diskutimi dhe trajtimi i mënyrave të rejave lidhur me dezinfektimin e kavitetit oral,  pajisjeve mjekësore dentare. Si dhe marrja e njohurive  mbi Estetikën Natyrale etj.
Kreditet: 14

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5