slogan7-al

2 Korrik, Konferenca “Çështje aktuale: Gruaja-Neonati”

Titulli i aktivitetit: 2 Korrik, Konferenca “Çështje aktuale: Gruaja-Neonati”
Data e zhvillimit: 02.07.2011
Vendi i organizimit: Spitali “Hygeia”, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Spitali “Hygeia”,  Tiranë
Kontakte: E-mail:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek obstetër-gjinekologë, neonatologë, onkologë
Qëllimi i aktivitetit: Shkëmbimi i eksperiencave midis mjekëve vendas dhe ata të huaj. Prurja e eksperiencave të reja në fushën e Obstetrikë/Gjinekologjisë si dhe edukimi i studentëve dhe gjinekologëve të rinj.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5