slogan7-al

17-24 Shtator, Trajnim për Trajnerët “Edukimi për lindje”

Titulli i aktivitetit: 17-24 Shtator, Trajnim për Trajnerët “Edukimi për lindje”
Data e zhvillimit: 17-24 Shtator 2011
Vendi i organizimit: Ende i papërcaktuar
Organizatori/ofruesi: World Vision
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek gjinekologë/obstetër, infermierë, punonjës social, terapist fizik.
Qëllimi i aktivitetit: Synimi kryesor i këtij aktiviteti është të rrisë numrin e trajnerëve që do të drejtojnë seanca edukuese rreth lindjeve, si dhe përgatitja e tyre me informacionet e nevojshme, të cilat më pas iu shpërndahen nënave të reja dhe partnerëve të tyre.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5