slogan7-al

21-22 Shtator, Trajnim “Sistemi i informimit të kontraceptivëve”

Titulli i aktivitetit: 21-22 Shtator, Trajnim “Sistemi i informimit të kontraceptivëve”
Data e zhvillimit: 21-22 Shtator 2011
Vendi i organizimit: ISHP
Organizatori/ofruesi: ISHP
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek, infermier
Qëllimi i aktivitetit: Rritja dhe forcimi i kapaciteteve menaxheriale
Kreditet: 12

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5