slogan7-al

8 Tetor 2011, Konferenca e tretë kombëtare e ekokardiografisë në vendimmarrjen klinike

Titulli i aktivitetit: 8 Tetor 2011, Konferenca  e tretë kombëtare e ekokardiografisë në vendimmarrjen klinike
Data e zhvillimit: 8.10.2011
Vendi i organizimit: “Tirana International “, Hotel
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Ekokardiografisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek  kardiolog, imazherist, mjek familje dhe interist
Qëllimi i aktivitetit: Evidentimi i rolit të ekokardiografisë bashkëkohore në vendimmarrjet klinike të vështira. Përdorimi i teknikave të reja 2 dhe 3 përmasore 
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5