slogan7-al

29 Tetor 2011, Konferenca e III-të infermieristike e Spitalit Rajonal Durrës

Titulli i aktivitetit: 29 Tetor 2011, Konferenca e III-të infermieristike e Spitalit Rajonal Durrës
Data e zhvillimit: 29.10.2011
Vendi i organizimit: Universiteti  “Aleksandër Xhuvani”, Durrës
Organizatori/ofruesi: Spitali Rajonal Durrës
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek (shefat e shërbimeve dhe reparteve)
Qëllimi i aktivitetit: Diskutimi i temave të ndryshme të shërbimit; urgjencat, kardiologjia, pediatria, kirurgji, sëmundjet e brendshme, materniteti, infektivi
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5