slogan7-al

19 Nëntor, Workshop “Kujdesi paliativ i aplikuar pas trajnimit në qendrën Mary Potter”

Titulli i aktivitetit: 19 Nëntor, Workshop “Kujdesi paliativ i aplikuar pas trajnimit në qendrën Mary Potter”
Data e zhvillimit: 19.11.2011
Vendi i organizimit: Korçë
Organizatori/ofruesi: Shoqata “Kujdesi Shëndetësor Familjar
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek familje, pneumologë, endokrinologë
Infermier
Menaxher/drejtor
Qëllimi i aktivitetit: Vlerësimi i njohurive të përfituara nga kurset rezidenciale të zhvilluara në qendër dhe rezultatet e aplikimit të këtyre njohurive gjatë eksperiencës së tyre në punë.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5