slogan7-al

25-26 Nëntor, Konferenca “Çrregullimet psikotike nga teoria në praktikë”

Titulli i aktivitetit: 25-26 Nëntor, Konferenca “Çrregullimet psikotike nga teoria në praktikë”
Data e zhvillimit: 25-26.11.2011
Vendi i organizimit: Prishtinë
Organizatori/ofruesi: Lidhja  e Psikiatrisë Shqiptare
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek psikiatër dhe punonjës të tjerë të shëndetit mendor
Infermier, punonjës të shëndetit mendor
Qëllimi i aktivitetit: Në aktivitet do të shpalosen të rejat më të fundit mbi diagnostikimin, trajtimin medikamentoz e rehabilitues të sëmurëve mendorë. Do të referohen studime të realizuara në hapsirën shqiptare si dhe do të shkëmbehen përvojat profesionale të të gjithë specialistëve nga e gjithë hapsira shqiptare në rajon.
Kreditet: 7

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5