slogan7-al

10 Dhjetor, Seminar “Ndryshimet klimatike dhe sëmundjet infektive emergjente dhe riemergjente në Shqipëri”

Titulli i aktivitetit: 10 Dhjetor, Seminar “Ndryshimet klimatike dhe sëmundjet infektive emergjente dhe riemergjente në Shqipëri”
Data e zhvillimit: 10.12.2011
Vendi i organizimit: Hotel  Rogner
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e Infektivologjisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek infeksionist
Qëllimi i aktivitetit: Ofrimi i një informacioni mbi ndikimet e ndryshimeve klimatike në incidencën e sëmundjeve infektive që transmetohen nga vektorët , si dhe të dhënat bazë mbi disa nga këto patologji infektive.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5