slogan7-al

15 Dhjetor, Seminar “Ushqyerja dhe foshnja-parandalimi i sëmundjeve te të rriturit nëpërmjet ushqyerjes korrekte të foshnjes”

Titulli i aktivitetit: 15 Dhjetor, Seminar “Ushqyerja dhe foshnja-parandalimi i sëmundjeve te të rriturit nëpërmjet ushqyerjes korrekte të foshnjes”
Data e zhvillimit: 15.12.2011
Vendi i organizimit: Hotel “Doro”, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Shërbimi i Neonatologjisë SUOGJ “Koço Gliozheni”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek pediatër
Qëllimi i aktivitetit: Sensibilizimi i profesionistëve që kujdesen për foshnjen mbi dobitë e ushqyerjes me gji, sin ë drejtim të efkteve afatshkurtra si dhe në drejtim të parandalimit të problemeve shëndetësore të mëvonshme të fëmijës dhe të adultit  si psh: diabeti, obeziteti etj.
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5