slogan7-al

19.01.11, Workshop “Lëndët Biocide (DDD) dhe Metodat e Aplikimit të Sigurt në Shëndet Publik”

Titulli i aktivitetit: 19.01.11, Workshop  “Lëndët Biocide (DDD) dhe Metodat e Aplikimit të Sigurt në Shëndet Publik”
Data e zhvillimit: 19 Janar  2011
Vendi i organizimit: Hotel Kontinental, Vlorë
Organizatori/ofruesi: Instituti i Shëndetit Publik, Tiranë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Tel: 0672052925
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë epidemiologë dhe higjienistë, biologë, kimistë, veterinerë.
Qëllimi i aktivitetit: Të informojë pjesëmarrësit mbi artropodët dhe rodentët që paraqesin rëndësi për shëndetin publik , lëndët biocide dhe metodat se si duhet të aplikohen në mënyrë kosto efektive dhe të sigurt në shëndetin publik.
Kreditet: 8

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5