slogan7-al

07.02.11, Trajnim për trajnerë në lidhje me kujdesin efektiv perinatal

Titulli i aktivitetit: Trajnim për trajnerë në lidhje me kujdesin efektiv perinatal
Data e zhvillimit: 7-11 Shkurt 2011
Vendi i organizimit: Hotel Mondial, Tiranë
Organizatori/ofruesi: Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik “Koço Gliozheni”, Tiranë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.  
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë obstetër, gjinekologë, neonatologë, infermierë, mami
Qëllimi i aktivitetit: Të përgatisë një grup multidisiplinar trajnerësh të familjarizuar me temën e kujdesit efektiv perinatal dhe me aftësitë e nevojshme për përdorim të metodologjive trajnuese.
Kreditet: 30

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5