slogan7-al

19.03.2011 Konferenca XII Kombëtare e Shoqatës Gastro-Entero-Hepatologji

Titulli i aktivitetit: 19.03.2011 Konferenca  XII Kombëtare e Shoqatës Gastro-Entero-Hepatologji
Data e zhvillimit: 19 mars 2011
Vendi i organizimit: Hotel Sheraton
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare Gastro-Entero-Hepatologji
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë, infermierë gastro-hepatologë, kirurgë, imazheristë, mjekë familje
Qëllimi i aktivitetit: Të informohen pjesëmarrësit me të rejat më të fundit në specialitetin e gastro-hepatologjisë si dhe të paraqiten rezultatet e punimeve origjinale kërkimore në këtë fushë dhe të realizohen bashkëpunime të frytshme midis mjekëve nga të gjitha qendrat spitalore dhe rajonale në vend.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5