slogan7-al

15 Prill, Konferenca “Ti rikthehesh jetës”

Titulli i aktivitetit: 15 Prill, Konferenca “Ti rikthehesh jetës”
Data e zhvillimit: 15.04.2011
Vendi i organizimit: Vlorë
Organizatori/ofruesi: Spitali Psikiatrik, Vlorë
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë familje, mjekë  psikiatër
Qëllimi i aktivitetit: Të prezantojë të pranishmit me projektin  “Bashkëpunimi mbi politikat sociale dhe shëndetin në Ballkan” si dhe nismat e ndërmarra nga Spitali Psikiatrik i Vlorës në favor të rehabilitimit dhe integrimit të përdoruesve të shëndetit mendor ne vendin tonë.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5