slogan7-al

18-22 Prill, Trajnim “Kurs kualifikimi për drejtuesit e sistemit shëndetësorë të zonës së Ballkanit: Menaxhimi i Institucioneve dhe i Shërbimeve Shëndetësore”

Titulli i aktivitetit: 18-22 Prill, Trajnim “Kurs kualifikimi për drejtuesit e sistemit shëndetësorë të zonës së Ballkanit: Menaxhimi i Institucioneve dhe i Shërbimeve Shëndetësore”
Data e zhvillimit: 18-22.04.2011
Vendi i organizimit: Universiteti  “Zoja e Këshillit të Mirë”
Organizatori/ofruesi: Universiteti  “Zoja e Këshillit të Mirë”
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë, menaxher/drejtor, dentist, farmacist
Qëllimi i aktivitetit: Informimi i pjesëmarrësve mbi metodikën moderne menaxheriale të sistemit shëndetësorë  si dhe të marrin njohuri teknike specifike në lidhje me strukturat institucionale, drejtimin dhe organizimin e shërbimeve shëndetësore dhe spitalore.
Kreditet: 25

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5