slogan7-al

9,10,11 Maj, Trajnim “Rishikimi dhe adaptimi i kurrikulës së Shëndetit Publik mbi ushqyerjen”

Titulli i aktivitetit: 9,10,11 Maj, Trajnim “Rishikimi dhe adaptimi i kurrikulës së Shëndetit Publik mbi ushqyerjen”
Data e zhvillimit: 9,10,11 Maj 2011
Vendi i organizimit: Tiranë
Organizatori/ofruesi: Ministria e Shëndetësisë
Kontakte: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë të shëndetit publik,  specialist ushqyerje, obstetër, neonatologë, infermierë etj
Qëllimi i aktivitetit: Mundësimin e adaptimit të kurrikulës së Shëndetit Publik , bazuar mbi standardet e OBSH-së nga profesionistët e shëndetësisë.
Kreditet: 20

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5