slogan7-al

2-3 Shkurt 2013, Kongresi i 6-të, “Të dhëna bashkëkohore mbi diagnozën prenatale , infertilitetin , obstetrikën dhe ekografinë”

Titulli i aktivitetit: 2 -3 Shkurt, Kongresi i  6-të, “Të dhëna bashkëkohore mbi diagnozën prenatale , infertilitetin , obstetrikën dhe ekografinë”
Data e zhvillimit: 2.-3.02 .2013
Vendi i organizimit: Hotel “Tirana International”
Organizatori/ofruesi: Shoqata  e Perinatologjisë
Kontakte: Orion Glozheni
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Obstetër-Gjinekolog
Neonatolog
Pediatër
Hematolog
Infermier mami
Qëllimi i aktivitetit: Informimi i mjekëve mbi rëndësinë dhe mundësitë aktuale  të teknikave të diagnozës prenatale me qëllim zbulimin në kohë të anomalive kromozomike fetale.
Kreditet: 18

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5