slogan7-al

15 Tetor 2011, Konferenca “Sevoflurani dhe përdorimi i tij në praktikën klinike”

Titulli i aktivitetit: 15 Tetor 2011, Konferenca “Sevoflurani dhe përdorimi i tij në praktikën klinike”
Data e zhvillimit: 15.10.2011
Vendi i organizimit: “Tirana International “, Hotel
Organizatori/ofruesi: Shoqata e Anestezistëve dhe Reanimatorëve të Shqipërisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek anestezistë-reanimatorë
Qëllimi i aktivitetit: Ndarja  e eksperiencave midis specialiteteve në lidhje me përdorimin dhe efikasitetin  e Sovofluranit si një anestetik i gjeneratës së re
Kreditet: 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5